معارف اسلامی,دانستنیها,شعر کودکانه،کاردستی و ....
 
 
 
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : دوشنبه 1391/12/21

مراسم باشکوه جشن های« حجاب، تاج بندگی »در مدارس شهرستانهای بوشهر، برازجان، کنگان و عسلویه توسط موسسه ریحانة المصطفی(س) برگزار گردید.

موسسه فرهنگی پژوهشی ریحانة المصطفی(س) بوشهر با هدف ترویج فرهنگ آداب اسلامی از جمله عفاف وحجاب اقدام به برگزاری جشن های باشکوه حجاب، تاج بندگی در مدارس تحت برنامه این موسسه نمود.

این جشن ها با حضور گروهی از هنرمندان «کانون فرهنگی راز دانه» از مشهد مقدس، طی 4 روز در شهرستانهای بوشهر، دشتستان، کنگان وعسلویه برگزار گردید.

آقای محس باژرنگ معاون فرهنگی موسسه ریحانة المصطفی دراین باره گفت: گروه راز دانه از برجسته ترین گروه های هنری کشور هستند که با محتوای معارف عالی دینی همچون نماز، حجاب، قرآن و... برنامه های بسیار شاد ومتنوعی را برای دانش آموزان اجرا می نمایند.

ایشان افزود: اجرای 3برنامه در بوشهر،3 برنامه در برازجان، یک برنامه جامع در کنگان و یک برنامه در عسلویه از جمله برنامه های این گروه در استان بوشهر بود که مورد توجه دانش آموزان، معلمان ومشاوران مدارس قرار گرفت.

معاون فرهنگی موسسه ریحانة المصطفی درباره اثر گذاری این گونه برنامه ها اظهار داشتند: اجرا مراسمات شاد ومتنوع بامحتوای دینی يكي از بهترين  راه هاي جذب نوجوانان و کودکان در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمن است.

ايشان در ادامه خاطر نشان كرد: قبل از ممنوع کردن هر برنامه غیر مفید برای نوجوانان، برنامه جایگزین مناسب آن را به آنها عرضه کنند، والا اگر فقط به بیان  مضرات برنامه های غیر مفید بپردازیم اما برنامه جایگزین مناسبی ارائه نکنیم اقدامات ما اثر گذار نخواهد بود و آنها حرف ما را قبول  نخواهند كرد.

باژرنگ در پايان افزود: جای تاسف است که همه مسولان ما را و همه موسسات و کانونهای فرهنگی را تنها گذاشته اند وهیچ گونه حمایتی از کار فرهنگی به عمل نمی آورند. این در حالی است که جنگ امروز جنگ فرهنگی است و وظیفه همه مسولان ولایتمدار حمایت از رزمندگان در عرصه فرهنگ است.

منبع خبر سایت فرهنگی موسسه ریحانة المصطفی

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : جمعه 1391/08/26
بيش از 6 هزار نفر دانش آموزان دختر و پسر مدارس امام رضا(ع) در دوازدهمين دوره اردوهاي رضويون با عنوان پيشگامان نماز شركت مي‌كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني آستان قدس رضوي، دانش آموزان ابتدايي تا متوسطه از مدارس مختلف امام رضا(ع) وابسته به بنياد فرهنگي رضوي با حضور يك روزه در اردوگاه‌هاي ثامن‌الحجج(ع) و شهيد بهشتي گلمكان، از برنامه‌هاي مفرح و مؤثر تربيتي، اخلاقي و آموزشي بهره‌مند مي‌شوند.

باحضورکانون فرهنگی تبلیغی رازدانه دردوازدهمین اردوی رضویون پیشگامان نمازمدارس امام رضا(ع)وبرگزاری مراسم افتتاحیه واختتامیه وبرپایی ایستگاه های فرهنگی درسه مقطع ابتدایی ـ راهنمایی ـ دبیرستان که با استقبال خوب دانش آموزان مواجه گردید.

ادامه آرشیو تصاویر.....

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : جمعه 1391/08/26
به مناسبت عید سعید غدیر خم جشنی با حضور دانش آموزان پایه اول و دوم در مورخه 91/8/14 برگزار گردید. در این مراسم حجه الاسلام حسن تذکر وباقری ازکانون فرهنگی رازدانه به اجرای مراسم فرهنگی ، شاد و مسابقه دیجیتالی بامحوریت عیدغدیربا نام بیاتاستاره شویم وبرنامه قیچی سحرآمیز پرداختند.

       

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : سه شنبه 1391/03/23
 
 

  در راستای برگزاری برنامه های مختلف جشن تکلیف از سوی مدرسه ، در روز جمعه اول اردیبهشت ماه مراسم اختتامیه جشن عبادت دانش آموزان پایه سوم مدارس راهنمایی پسرانه امام حسین (ع) برگزار گردید .

 

      

دانش آموزان پایه سوم در ساعت 13.30
بعد از ظهر در محل مدرسه حاضر شدند
و با وسایل نقلیه ای که از قبل تهیه شده
بودند به محل برگزاری مراسم جشن تکلیف
رفتند .سپس دانش آموزان به مدت یک
ساعت در محل تالار همایشهای صدا و
سیمای خراسان رضوی به تمرین پرداختند .
و بعد از آن اولیا دانش آموزان و میهمانان
همراه آنان در ساعت 16 در محل تالار
حاضر شدند .

این مراسم در محل تالار صدا و سیمای
مشهد مقدس از ساعت 16 با قرائت قرآن
توسط حاملان قرآن از مدرسه راهنمایی
شماره 2 آغاز گردید و پس از قرائت قرآن
و مزین شدن مراسم به کلام الهی ، با قیام
حاضرین در مراسم سرود زیبای جمهوری اسلامی
ایران پخش گردید و در ادامه نیز سرود
موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) اجرا شد .

سپس جناب آقای دکتر سجادی مدیر عامل محترم موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) به روی سن آمدند و پس از خیر مقدم به اولیاء محترم و دیگر میهمانان توضیحاتی را پیرامون فلسفه جشن عبادت دانش آموزان پسر سوم راهنمایی بیان نمودند و در ادامه به این نکته اشاره کردند که موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) توجه ویژه ای به آموزش فرهنگی و تربیتی در کنار آموزش درسی به دانش آموزان دارد و نیز در همین راستا برای کلیه مقاطع تحصیلی به ویژه مقطع حساس دبیرستان گزینش ویژه ای را برای انتخاب دبیران برجسته و ممتاز سطح استان در جهت فعالیت و تدریس در مدارس امام حسین (ع) دارند که مدارس امام حسین (ع) به طور مستمر از نظر محتوای علمی و فرهنگی و تربیتی در سطح بالایی نسبت به دیگر مدارس سطح شهر مشهد قرار داشته باشند .

سپس در ادامه مراسم یکی از دانش آموزان مدرسه راهنمایی شماره 3 به قرائت نیایش ویژه این مراسم  پرداخت و پس از آن مسابقه دیجیتالی با مضمون دینی – علمی و فرهنگی بین تعدادی از دانش آموزان مدرسه راهنمایی بامجری گری حجه السلام حسن تذکر   برگزار شد که در پایان این مسابقه به آنان جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید .

بعد از اجرای این مسابقه گروه تواشیح بین المللی ولایت به اجرای سرود زیبای ولایت پرداختند که مورد توجه حاضرین در تالار قرار گرفت . پس از آن گروه تئاتری که از تهران آمده بودند به اجرای نمایش زیبائی پرداختند . سپس در پایان دانش آموز سید علی ابراهیمی از مدرسه راهنمایی پسرانه شماره یک سوگند نامه جشن تکلیف را همصدا با کلیه دانش آموزان قرائت نمود و پس از آن آنبییدر پایان مراسم هدایا و لوح های یادبودی که از سوی مدارس تهیه و آماده شده بود به دانش آموزان اهدا گردید و مراسم جشن عبادت دانش آموزان مدارس راهنمایی پسرانه امام حسین (ع) در سال 1391 در روز جمعه ساعت 19.15 دقیقه به کار خود خاتمه داد .

دانش آموزان می توانند برای مشاهده تصاویر بیشتر و با کیفیت تر به قسمت از نگاه تصویر سایت مدرسه مراجعه کنند .

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : شنبه 1391/03/20

 

 

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : شنبه 1391/03/20

دور اول اين مسابقات از ساعت 9 صبح در محل نمازخانه دبيرستان پسرانه با حضور سرپرست هاي محترم در غالب 3 گروه 3 نفره به رقابت علمي به صورت ديجيتالي پرداختند .

 

مجري اين مسابقات حجه الاسلام تذكر
بود ، سوالات به صورت نمايش در پرده
ديتا در چهار مرحله برگزار شد در پايان
تيم هاي 3 شهرستان به مرحله ي فينال              
راه پيدا كردند .

در مرحله دوم اين مسابقه كه بعدازظهر
در ساعت 5 ادامه يافت اين سه تيم
به رقابت پرداختند .
 

برندگان مسابقات معلومات عمومي (ديجيتالي )
هانيه رضايي ، فاطمه مودي ، سارا روغنگران -مشهد 2 - اول
رومينا عنابستاني ، ستايش عربشاهي ، زهرا بهنامي فر- سبزوار - دوم
نرگس رضادوست ، نگار احمدي ، فائزه مقدم - نيشابور - سوم

 

منبع خبر:سایت تبارـموسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع)

 

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
نویسنده : آقای حسن تذکر
تاریخ : جمعه 1391/03/05
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، محمد حسین سلطانی رابط خبراداره تبلیغات اسلامی تربت جام اظهارداشت: جشن عبادت برای ۹۰۰ نفرازدانش آموزان مدارس دخترانه شهرستان باحضورحجت الاسلام حبیب الله زاهدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی تربت جام ،کامیابی رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان ودیگرمسئولین درمصلی الغدیرتربت جام برگزارشد.

دراين مراسم برنامه هاي شاد ومتنوعي درقالب نمايش عروسكي ، مسابقات جذاب  ،كاغذ وقيچي و...  باحضور مربيان كودك ونوجوان آقايان حسن تذكر ،ابوالفضل باقري،احمداصغري ازمشهد مقدس برگزارشد كه بااستقبال فراواني ازسوي دانش آموزان ومربيان مواجه گرديد.

 

 

موضوعات مرتبط: آرشیو عکس های - سال91
 
 
آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

هر کجا هست خدايا به سلامت دارش


دوستیِ دنیای پست را از قلبم برکَن که از آنچه نزد توست، باز می دارد و مانع جستجوی وسیله رسیدن به تو می گردد و نزدیک شدن به تو را از یاد می بَرَد.
[امام سجّادعلیه السلام در دعایش]

مجری برنامه های کودک ونوجوان
آقای حسن تذکر
09353588449